Baza turystyczna

AUGUSTÓW

AUGUSTÓW to miasto o dużym znaczeniu turystycznym i gospodarczym. przeważająca ilość istniejących w mieście 1700 firm jest prywatna.
Dominują firmy handlowe, usługowe, budowlane. Funkcjonuje ponad 20 hoteli, moteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych oraz kilkanaście restauracji, barów i kawiarni.
W Augustowie zlokalizowane są ponadto: Britishamerican Tobacco Polska s.a., stocznie jachtowe, tartak, wytwórnia wód mineralnych, mleczarnia.
Z miasta wychodzi sześć znakowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wokół pełno jest pięknych jezior, lasów. Puszcza Augustowska jest prawdziwym bogactwem tego regionu Polski. Dominują w niej drzewa iglaste: sosna i świerk, które stanowią doskonały filtr oczyszczający, a także wzbogacają powietrze w tlen, olejki eteryczne i fitocydy. Oprócz pięknej i dostojnej flory Puszcza Augustowska jest domem dla wielu zwierząt.
Najpopularniejsze gatunki to: jelenie, sarny, dziki, głuszce, cietrzewie, lisy, kuny, łasice i wiele innych.
Takie bogactwo zwierzyny łownej i ptactwa umożliwia realizację rozmaitych zainteresowań, np. myślistwa, rybołówstwa czy fotosafari.
 
 
LOGO